Oferty koparek kołowych oraz wózków widłowych – jakie dają możliwości?

Posted on 20/06/2017 4:28pm

Ładowarki kołowe oraz wózki widłowe to sprzęty powszechnie wykorzystywane w firmach. Służą zarówno do załadunku, przeładunku, transportu materiałów na niedużych trasach. W zależności od rozwiązań dodatkowych, mogą mieć różnorodne zastosowanie.

Ładowarki kołowe mają zastosowanie szczególnie w budownictwie. Istnieje wiele modeli, dzięki którym możemy z łatwością dobrać sprzęt do różnorodnych zadań. Niewielkie modele sprawiają, iż ładowarki kołowe są zwrotne oraz stabilne. Sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie znaczący jest ograniczony stopień degradacji otaczającego teren prac środowiska. Do zazwyczaj wykonywanych przez nie zadań należą prace ziemne. Zastosowanie urządzeń niewielkiej wielkości to przede wszystkim skuteczność, dużą rentowność oraz małe spalanie paliwa, a co za tym idzie, oszczędności portfela. Ładowarki kołowe występujące w kompaktowych rozmiarach są przede wszystkim wygodne dla operatora, jak również zapewniają mu maksimum bezpieczeństwa. Łatwe manewrowanie i dostępność osprzętu to inne atuty. Aczkolwiek zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, operator tego typu sprzętu powinien mieć wystarczającą wiedzę dotyczącą ich działania, aby właściwie wykonywał swoje obowiązki.

stal - rzut
Author: E. Dronkert
Source: http://www.flickr.com
Z kolei wózki widłowe używane są zazwyczaj w procesach przewożenia i magazynowania towarów. Dzięki ich zastosowaniu, możemy szybko i bez wysiłku przewieźć towar z miejsca na miejsce, wyładować go z ciężarówek lub go na nie załadować. W zależności od wykonywanej pracy oraz wagi produktu, jaki trzeba przewieźć, stosuje się różne typy wózków widłowych. Najpopularniejsze i najprostsze w konstrukcji są wózki jezdniowe podnośnikowe, sterowane z poziomu kabiny operatora. Wyposażone są w specyficzne widły, najczęściej w kształcie litery L, poprzez które można podnosić oraz (więcej szczegółów) opuszczać ładunek. Niektóre wózki zapewniają także opcję przechylania towaru. Wtedy wózek jest doposażony w przeciwwagę.

Typy wózków, ze względu na zastosowany napęd, dzielimy na spalinowe, gazowe oraz elektryczne. Innym kryterium podziału wózków widłowych są ich funkcje. W tym przypadku wyróżniamy wózki: boczne, naładowne, podnośnikowe, skrętne, unoszące i ciągnikowe. Ważne jest bezpieczne użytkowanie tych pojazdów, dopasowanie z ich przeznaczeniem|Tylko użytkowanie pojazdów.