Nowoczesne kratki wentylacyjne - czym się wyróżniają?

Posted on 07/11/2017 2:23pm

Aby wnieść ducha nowoczesności do łazienki czy do kuchni na pewno trzeba dapasować odpowiednie wykończenie ścian i podłóg, meble i urządzenia. Nowoczesny styl kojarzy się również z zastosowaniem elementów ze stali bądź aluminium. Wybierając kratki wentylacyjne z takiego tworzywa warto zwrócić uwagę, by podkreślały one estetyczne walory pomieszczenia i spójnie wpisywały się w aranżacyjny styl całości.

kratka wentylacyjna
Author: Synergia PR
Source: Synergia PR

W naszych domach coraz częściej gości wzornictwo wyróżniające się nowoczesnym stylem. Swoje wymarzone kąty wyposażamy w najnowsze sprzęty AGD i RTV, dobieramy oryginalne wykończenia powierzchni. Wyzwaniem jest też jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach, gdzie może gromadzić się nadmierna wilgoć, takich jak łazienka czy kuchnia. Stąd tak ważne jest wybranie kratek wentylacyjnych. Na szczęście obecnie producenci oferują kratki wentylacyjne, które rewelacyjnie akcentują nowoczesny styl każdego pomieszczenia. Wybór jest faktycznie duży - dostępne są kratki plastikowe, wyprodukowane z blachy szlachetnej (lakierowane lub chromowane), jak również kratki wyprodukowane w 100% ze stali nierdzewnej. Materiał powinien być dobieramy nie jedynie pod względem ceny, ponieważ w trudniejszych warunkach niemal konieczne jest stosowanie kratek o podwyższonej odporności na działanie wilgoci. Co prawda najtańsze kratki plastikowe są odporne na rdzę, jednakże zazwyczaj po pewnym czasie żółkną. Kratki lakierowane bądź chromowane teoretycznie powinny być odporne na rdzę, lecz w czasami można zaobserwować, że po dłuższym czasie rdza i tak się pojawia. Z tego powodu ze względu na estetykę oraz higienę pomieszczenia najlepszym wyborem jest kratka wentylacyjna ozdobna wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Istotnym kryterium przy wyborze kratki jest również łatwość czyszczenia, dla zapewnienia odpowiedzieć higieny i estetyki, jak również dla zagwarantowania odpowiedniej wentylacji. Jeśli chodzi o takie kratki design może naprawdę zaskoczyć najbardziej wymagających poszukiwaczy wyjątkowego stylu. Firmy produkujące kratki chcąc zadowolić klientów poszukujących niebanalnych rozwiązań proponują kratki wyróżniające się ciekawymi kształtami.

Pomysłowe rozwiązania mogą decydować nie tylko o funkcjonalności|wpływają nie tylko na praktyczność kratek, ale również są tak zwaną “kropką nad i” w aranżacji pomieszczeń. Kratki wentylacyjne ze stali nierdzewnej świetnie Świetnie sprawdzają się jako nowoczesne dodatki, przez co w razie potrzeby mogą być także stosowane w salonach jak i do wentylacji kominków.