Na co zwracać uwagę wynajmując lawetę? Jakie mamy rodzaje lawet?

Posted on 18/09/2017 1:02pm

Gdy zdarzy nam się awaria auta, to trzeba będzie skorzystać z lawety. To samo jeśli chcemy sprowadzić do naszego kraju auto zza granicy. Laweta może być samochodem, lecz również przyczepą, to znaczy, iż może to być pojazd silnikowy, jaki samodzielnie porusza się po drodze, jak i kołowy pojazd, jaki nie ruszy bez samochodu silnikowego o odpowiedniej konstrukcji. Co powinniśmy wiedzieć? Jakiego typu lawetę wynająć?

Lawety bardzo często służą do transportu aut osobowych, lecz mamy też takie rodzaje, jakie są dostosowane do transportu motocykli. Laweta musi mieć w wyposażeniu wciągarkę, ponieważ w sposób zdecydowany pomaga to w załadunku uszkodzonych aut. Jak wynajmujemy lawetę zawsze zwracajmy uwagę na sprzęt firmy, jaka nam ją użycza. Wiele jest tego rodzaju firm, ale jak wynajem lawet wrocław ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nawet nie jest ważne, iż to sporych rozmiarów miasto, najzwyczajniej w świecie dość mocno zwraca tu się uwagę na jakość, więc jak wynajmujemy lawetę możemy być przekonani, że będziemy zadowoleni z takiej usługi.

autolaweta
Author: Jon Collins
Source: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze więc, że jeżeli laweta wrocław jest do tego najlepszy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, jakiego rodzaju konkretnie firmę wybrać warto dowiedzieć się różnorakich ważnych spraw. Najlepiej dopasowana laweta wykonana jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości, pozwala ona na długotrwałe użytkowanie pojazdu, też w trudnych oraz szkodliwych warunkach otoczenia. Odpowiednia laweta dzielnie także znosi znaczne obciążenia ładowności. Co ciekawe, w roli lawety może również występować samochód pomocy drogowej, lecz tylko jak ma odpowiednie, obowiązkowe części składowe do przewożenia popsutych pojazdów samochodowych. Jest w stanie posiadać dowolne podwozie, lecz wyłącznie jak zostanie przystosowany do pełnienia tego rodzaju funkcji.

Laweta może być jedno lub dwupiętrowa. Pomoc drogowa, ale także indywidualni użytkownicy dość często korzystają z lawet jednopoziomowych, zaś lawety, które mają dwa piętra się używane przez koncerny samochodowe. Na takich lawetach wozi się nowe samochody, jakie dopiero co wyszły z linii produkcyjnej. W większości lawety mają wyciągarki, lecz to nie norma. Przykładowo jak laweta służy pomocy drogowej, to oczywiście wyciągarka jest niezbędnym wyposażeniem. Z pewnością będzie jednak nieprzydatna dla lawet, które są używane do transportu nowych aut, prosto z fabryki.