Modele szaf biurowych

Posted on 13/07/2017 1:37pm

Firmy i zakłady najczęściej decydują się na pewnej kategorii szafy, w których to można trzymać m.in. ubrania robocze lub też rzeczy osobiste podczas pracy, bądź – dokumenty sprzed kilku lat. Właściwie dobrane produkty będą najlepszym wyposażeniem wszystkich spółek, jak również dopełnieniem mebli socjalnych. Wszystkie podobne szafy są ergonomiczne, funkcjonalne, a także produkowane z najlepszej jakości materiałów.

Wśród mebli socjalnych znaleźć można między innymi szafy BHP, stosowane przez firmy mające na uwadze bezpieczeństwo i wygodę związane z przechowywaniem ubrań przez pracowników. Niektóre z nich są jedno-, dwu- lub też trzydrzwiowe, jak również mogą posiadać nóżki. Jeśli jest taka wola, szafy można zakupić według ich szerokości oraz wysokości, bowiem ich wymiary są nader zróżnicowane. Zazwyczaj szafy BHP produkowane są z proszkowo lakierowanej blachy, co z kolei sprawia, iż są one nader trwałe i odporne na wszelkie defekty i uszkodzenia. Zdecydowana większość wyposażona jest w wentylacyjne otwory, które zarazem gwarantują idealną cyrkulację powietrza. Znajdują się zwykle na samym dole i na samej górze szaf, aby zapewnić jak największy dostęp do powietrza. Ich ceny są zróżnicowane, a ich drzwi znajdować się mogą obok siebie lub chociażby jedna pod drugą. Najbardziej powszechne szafy BHP są wyposażone w półeczkę u góry oraz miejsce na powieszenie własnych ubrań, czyli wykonany z plastiku, bądź metalu drążek. Niektóre są także wyposażone w haczyk na drzwiczkach, a te z kolei zamykać można na kłódkę, bądź także (www) kluczyk, co jest zależne od danego modelu produktu.

regał ze stali

Bardzo często, szczególnie w firmach, gdzie dokumenty stanowią ich solidną podstawę, a nawet szkołach stosowane są szafy kartotekowe, w których przechowuje się zwykle akta, kartoteki oraz segregatory o różnorodnych wymiarach. Cena ich jest zależna od wymiarów, jak również (więcej szczegółów) ilości szuflad.

Pewne modele posiadają dwie, a kolejne – aż kilkanaście, których pojemność jest jednocześnie znacznie większa. Podobnie można przedstawić sprawę sposobu ułożenia kart w szufladach, które znajdywać się mogą w pozycjach jedno- albo dwurzędowych. Co więcej – szafy kartotekowe zazwyczaj posiadają także blokadę, pozwalającą na otworzenie tylko jednej szuflady jednocześnie, co sprawia, iż są one bardzo stabilne.