Czy będą podobać nam się schody z kamienia? Marmury Warszawa proponuje wysokiej jakości

Posted on 18/09/2017 7:08am

Niezwykle ważne elementy w każdym domu, które wybierany nawet na więcej niż kilka lat, czyli parapety oraz blaty łazienkowe. Jak dopasować najbardziej odpowiednie materiały? Podpowiadamy.

ogląd - zakupy
Author: Andrew Swartz
Source: http://www.flickr.com/photos/stawarz/2188542323/
Taki efekt, odróżniający i nadający pazura każdemu budynkowi może być uzyskany w różnorodny sposób. Prostym, a zarazem niezwykle korzystnym rozwiązaniem są właściwe parapety zewnętrzne (więcej pomocy). Wydawać by się mogło,że to niby nic, gdyż jest to stała część każdego budynku, ale można wybrać takie, które zaakcentują odrębny charakter. Zasada jest logiczna : jeśli parapety zewnętrzne to najlepiej nadaje się granit marmur (w najnowszym wpisie) natomiast niesłychanie dobrze odnajdzie się wewnątrz budynku. Dopasowanie się do tej zasady zapewni stałą estetykę też z zewnątrz budynku jak i wewnątrz. Właśnie granit jest idealnym surowcem na parapety zewnętrzne, ponieważ jest niesłychanie odporny i wytrzymały na warunki klimatyczne. Jest on surowcem nie tylko twardym, ale takim który dodaje całemu budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżnia spośród innych. Swój niesłychanie atrakcyjny wygląd zawdzięcza własnym właściwościom: może występować w wielu barwach , bo charakteryzuje go piękna kolorystyka , którą można zaznaczyć ciekawym polerowaniem utrzymując wysoki połysk. Ponadto należałoby nadmienić, iż granit zapewnia komfort użytkowania. Oczywiście można również zamówić określony kolor na wyjątkowe zamówienie. Jeżeli mowa o w środku pomieszczenia parapecie, dobrze by był to marmur - trwały i niesłychanie efektowny materiał, który zapewni każdemu wnętrzu rzadkiego charakteru i klimatu. Oprócz tego zupełnie tak samo jak parapety zewnętrze z granitu marmur charakteryzuje się długą trwałością, a ceny jednych i następnych pozostają bardzo ciekawe.

mieszkania - ogląd
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Na blat kuchenny możliwe jest by też wybierać z setek odmian granitu, a podobnie prezentuje się sytuacja z marmurami i piaskowcami. A więc produkcja z granitu to pokaźne pole popisu. W tak obszernej ofercie niejeden z nas z pewnością znajdzie odpowiedni kolor odpowiadający do wystroju wnętrza swojego wymarzonego domu, te mniej lub dużo intensywne barwy, a przy tym właściwe wykończenie powierzchni. Produkcja z granitu to możliwe być to czego Ci potrzeba.

odwzorowanie - zakupy
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
parapety wewnętrzne czy klatka schodowa nie są czymś traktowanym, jako priorytet, ale należy zadbać i o nie, aby w sposób wrodzony komponowały się z całością pokoi. Parapety poza funkcją zdobniczą, posiadają również inne, m.in. pomagają powstrzymywać kurz, który unosi się ponad grzejnikiem i umożliwiają na przenikanie się gorącego powietrza z grzejnika wraz z zimnym, które spływa z okna. Powinny być one dostosowane do danego pomieszczenia, trzeba unikać ich zbytniego wyróżniania się. W kuchni świetnie sprawdzi się w uzupełniającej funkcji, jako przedłużenie blatu, powinien on być odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, płyny i wilgoć, a także na wpływ preparatów czyszczących. Idealny będzie ten z granitu, kompozytów czy kamienia syntetycznego. Łazienka natomiast świetnie współgra z elementami odpornymi na płyny i wilgoć oraz kwasy zawarte w środkach czyszczących, tutaj zweryfikują się mieszanki i płytki ceramiczne. W salonie wolno pozwolić sobie na coś znacznie bardziej ekskluzywnego, ponieważ tu analizowany jest przede wszystkim wygląd, a nie przydatność. Materiały naturalne takie jak drewno czy kamień nadadzą się doskonale. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych należy zainwestować w owe tańsze, tj. PVC czy laminaty. Drugim ogniwem są stopnie, niewątpliwie najpopularniejszym materiałem do ich stworzenia jest drewno, ale to kamienne schody mają atuty. Po pierwsze to materiał ciekawy, bo stworzyła go natura, co ciekawe każdy jest jedyny, a jego różnorakie formy sprawiają, że wybór jest nieograniczony. To materiał ekologiczny i gotowy produkt, niezbędne jest jedynie jego wyciągnięcie i obróbka. Kolejnym atrybutem jest to, że jest całkowicie bezpieczny dla życia i nie wymaga użycia żadnych dodatkowych środków chemicznych. ani jeden z innych materiałów nie posiada tak przeróżnej kolorystyki i mnogości wzorów, a jego kształt może być odpowiedni do indywidualnych wymogów danego projektu. Można w nim wytworzyć całą paletę cieni i odcieni. Kamień porównać można z dobrym winem, ponieważ z biegiem lat jedynie szlachetnieje, a jego utrzymanie jest tanie i łatwe. Jest to świetny przewodnik ciepła oraz posiada sposobność do jego kumulowania, a jego trwałość jest wysoka, po wielu latach nie widać na nim prawie żadnych śladów użytkowania. Ostatnim atrybutem, pewnie jednym z najistotniejszych jest cena, ponieważ stopnie z kamienia to stosunkowo niedroga inwestycja.

Koniecznie powinniśmy popatrzeć jakie mamy tutaj możliwości, tak aby mieć pewność, że będziemy korzystać z tego co najlepsze.