Co zrobić kiedy potrzebujemy magazynu? O jakich rzeczach pamiętać stawiając własny magazyn?

Posted on 13/12/2017 11:21am

Niektóre z firm są zmuszone korzystać z powierzchni magazynowej. Duża ilość produktów, jakie wymagają składowania powoduje, iż albo rozglądają się za powierzchnią magazynową do wynajęcia, albo też budują własny, profesjonalny magazyn.
regały magazynowe
Source: http://www.flickr.com

Jak wybieramy pierwszą opcję, to istotne by porównać najróżniejsze oferty. Ceny różnią się bardzo, z tej przyczyny warto przyjrzeć się jak się to przedstawia na rynku. Cena to nie wszystko, bo firmy mające w ofercie powierzchnie magazynowe mają lepsze albo (odwied� stron�) gorsze wyposażenie, jak również warunki panujące w takim pomieszczeniu. Dobre antresole magazynowe, to na pewno duży plus. Bez wątpienia ważne jest co chcemy magazynować, gdyż określone towary potrzebują konkretnych warunków, jakie wpływają na stopnień ich jakości. Gdy mamy wygórowane wymagania na przykład co do wilgotności powietrza albo (zobacz więcej) temperatur, to z pewnością musimy posprawdzać, czy warunki będące w tego typu magazynie na pewno są właściwe. Mogą one zaszkodzić przechowywanym rzeczom, na których nam przecież zależy.

Kiedy samodzielnie stawiamy magazyn to musimy wiedzieć o kilku kwestiach. Po pierwsze lokalizacja, jaka powinna być dogodna dla nas. Istotne, by były tam dobrej jakości oraz szybkie drogi dojazdu. Bliskość węzłów komunikacji z pewnością ułatwi nam pracę. Tym bardziej, kiedy potrzebne są nam duże samochody dostawcze. Gdy stawiamy magazyn warto zostawić sobie możliwość rozbudowy takiego budynku. Większa działka da nam takie możliwości na przyszłość. Nie warto myśleć tylko pod kątem aktualnej sytuacji, lecz wybiegajmy planami trochę do przodu. W przyszłości możemy bowiem mieć większe potrzeby jeśli chodzi o magazynowanie. Odpowiednie wyposażenie na pewno może ułatwić nam takie przechowywanie. regały wspornikowe pomogą w przechowywaniu dłuższych przedmiotów, takich jak na przykład rury lub pręty.

Rozplanujmy dobrze taki magazyn. Przemyślmy dobrze ciągi komunikacyjne jak i rozłożenie regałów. W taki sposób, aby używanie było efektywne oraz nie było problematyczne. Na pewno może pomóc logistyczna pomoc fachowca z tej dziedziny. Pamiętajmy o regulacjach, które trzeba spełnić przy stawianiu tego typu budynków. Przepisy bhp jak również bezpieczeństwo ppoż to sprawy, z którymi należy się liczyć.